Diğer Arama Seçenekleri
Arama sonuçlarınız

Tapu Satış İşlemleri Noter üzerinden yapılabilecek

tarafından gönderildi yonetim hesabı üzerinde Kasım 22, 2023
0

Yeni düzenlemelerle birlikte tapu satış işlemleri Temmuz 2023 itibarıyla noterler üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Ancak, noterlerde yapılacak tapu işlemlerinin ne kadar güvenli olacağı ve beraberinde getirebileceği sorunlar zaman içinde daha iyi anlaşılacaktır.

Şu anda bile tapu müdürlüklerinde alıcı ve satıcılar birbirlerine tam anlamıyla güvenmezken, noterlerin tapu işlemlerini yapması bazı çevreler tarafından tercih edilmemektedir. Tapu müdürlüklerindeki parmak izi ve özel güvenlik kameraları, kişileri ayırt etme ve dolandırıcılık olaylarını engelleme konusunda etkili bir güvenlik önlemidir.

Noterler aracılığıyla gerçekleştirilecek tapu devirlerinde, olası güvenlik açıklarından alıcı ve satıcılar kadar noterler de sorumlu olacak mıdır? Ayrıca, tapu müdürlüklerindeki kütük kayıtlarının noterler tarafından nasıl erişilebileceği de bir soru işaretidir. Bunun yanı sıra, noterler üzerinden yapılan tapu devirlerinin dışında ipotek işlemleri gibi tapu müdürlüklerinde yapılan işlemler noterler tarafından yapılabilecek mi ?

Günümüzde noterlerdeki yoğunluğu göz önünde bulundurduğumuzda, noterler üzerine ekstra tapu devir işlemlerinin eklenmesinin doğru bir tercih olmayabileceği düşünülmektedir.

  • İlanlarda Ara

    Diğer Arama Seçenekleri
  • İlanlarımız

Listeleri Karşılaştır